Perfumy damskie o kawowym zapachu

Poszukując idealnego dla siebie zapachu perfum, każdy konsument może poczuć się przytłoczony ilością dostępnych kompozycji zapachowych. Rynek kosmetyczny oferuje ich olbrzymią ilość- wyróżniamy zapachy o nutach kwiatowych, drzewnych, szyprowych, cytrusowych oraz orientalnych. Jest to oczywiście najbardziej podstawowy podział, w obrębie tych grup znajdziemy bowiem multum poszczególnych nut zapachowych. Możemy również zdecydować się na zakup perfum o zapachu kawy! Połączenie to może wydawać się na początku dosyć ekscentryczne i zagadkowe, jednakże okazuje się, że perfumy kawowe znalazły ogromne grono swoich miłośników, a nuta zapachowa kawy zawarta jest w wielu kultowych perfumach.

Perfumy o zapachu kawy – charakterystyka

Perfumy kawowe cechują się różną intensywnością, w zależności od danego produktu oraz tego, jak zachowuje się on na skórze indywidualnego klienta. W większości przypadków zapach kawowy ma dosyć delikatną moc, jest on jednocześnie przełamywany przez inne nuty. Wśród tych ostatnich wyróżniamy na przykład nutę waniliową, o zapachu różowego pieprzu, jaśminową, nutę pomarańczy czy lukrecji. Dobrze sprawdza się również połączenie kawy i słodyczy w postaci czekolady, słodkich migdałów oraz pralin- prawie jak w dziedzinie kulinarnej!

Niektóre perfumy o zapachu kawy charakteryzują się nieco innym akcentem niż wspomniany wyżej łagodny i słodki zapach. Może być on również ostrzejszy, gorzki lub dymny. Często różne odcienie kawowego zapachu przeplatają się nawzajem, wzbudzając zainteresowanie osób dookoła pachnącego konsumenta. Absolut kawowy jest niezwykle popularny również w produktach przeznaczonych dla mężczyzn- męskie perfumy bardzo często opierają swoją bazę na zapachach zbliżonych do aromatu wilgotnego drewna. Jest to efekt, który potrafi wywierać kawowa esencja zawarta w perfumach.

Perfumy kawowe świetnie sprawdzają się w okresie jesienno-zimowym, otaczając użytkownika poczuciem komfortu i przytulnym aromatem słodko-gorzkiego naparu.

Jak wybrać perfumy dla siebie?

Wybierając perfumy, warto dowiedzieć się trochę o zawartych w nich nutach zapachowych oraz dopasować wybraną kompozycję do własnego usposobienia oraz charakteru. Dobrze wybrany zapach pomoże poczuć nam większą pewność siebie, dodać odwagi i charyzmy, dlatego decydując się na daną kompozycję dobrze jest wiedzieć również, jaki efekt pragniemy uzyskać i jak chcielibyśmy się poczuć.

Przykładowo, osoby o romantycznej i fantazyjnej duszy, z pewnością pokochają zapachy bazujące na kwiatowych kompozycjach, takich jak absolut bzu, piwonii, liczi, konwalii, magnolii czy frezji. Są to nuty świeże i przyciągające, dodają jednocześnie nutę tajemniczości. Kobiety odważne i pewne siebie często sięgają po produkty o zapachu orientalnym (a więc na przykład goździkowym, cynamonowym czy kardamonowym), zawierającym nutę drzewa sandałowego, piżma oraz wanilii. Konsumenci o skromnym i delikatnym usposobieniu wybierają z kolei równie harmonijne zestawienia zapachowe- na przykład połączenie irysów, róży oraz kolendry.

Perfumy kawowe są odpowiednim wyborem dla osób niezależnych, eleganckich oraz wyjątkowych. Wynika to z oryginalności kawowego zapachu oraz mocnego akcentu, który pomaga przełamać inne nuty zapachowe zawarte w produkcie. Nadaje to im intrygujący i ciekawy charakter.

Perfumy kawowe – o czym pamiętać?

Przede wszystkim warto pamiętać, że perfumy zawsze zachowują się nieco inaczej na skórze poszczególnej osoby. Zależy to głównie od pH naskórka każdego konsumenta produktów kosmetycznych, które różni się nieznacznie u każdego człowieka. Dlatego, nawet jeżeli jesteśmy zainteresowani konkretną gamą zapachową, warto przetestować próbkę perfum przez kilka dni zamiast zdecydujemy się na ich ostateczny zakup.

Ponadto, dobrze jest wiedzieć, że perfumy o zapachu kawy odznaczają się dosyć wysoką intensywnością, niezależnie od innych nut przełamujących kawowy aromat. Oznacza to, że jeżeli użyjemy tego zapachu i następnie znajdziemy się w niewielkim pomieszczeniu, prawdopodobnie będzie to aromat wyczuwalny przez wszystkie obecne obok nas osoby. Oczywiście, nie musi być to minus- perfumy kawowe zwykle są bardzo pozytywnie odbierane przez większość ludzi, jednakże należy uważać, aby nie przesadzić z nadmierną aplikacją produktu.

Podsumowując, perfumy o zapachu kawy to produkt niezwykle popularny, kupujący masowo przez olbrzymie grono zapachowych konsumentów na całym świecie. Są one idealne dla osób pewnych siebie, energicznych i odważnych- lub takich, którzy chcą poczuć się w powyżej opisany sposób. Są również bardzo wydajne z uwagi na wysoką intensywność i dużą moc. Jednocześnie, kawowy aromat zawarty w perfumach nie przytłacza pozostałych nut zapachowych- zazwyczaj nut kwiatowych, orientalnych oraz czekoladowych lub waniliowych- a jedynie je przełamuje. Nadaje im to tajemniczego i intrygującego charakteru, który pozwala na podkreślenie wyjątkowego usposobienia użytkownika produktów kosmetycznych oraz wzbudzenie zainteresowania osób dookoła konsumenta.

Oceń:
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz