Jakie kapsułki pasują do tassimo?

Ekspres przygotowujący kawę z kapsułek to idealna maszyna do szybkiego przygotowywania kawowego napoju- wystarczy zakupić kapsułki do kawy lub zamienniki tassimo kompatybilne z naszym urządzeniem, umieścić kapsułkę w ekspresie, kliknąć przycisk i… gotowe! Jakie są jeszcze zalety wspomnianej maszyny? Co jest lepsze- bosch kapsułki tassimo, zamienniki wspomnianego produktu a może kawa innej firmy? Jakie kapsułki pasują do tassimo? Nawet jeżeli jesteś prawdziwym kawoszem, znajdziesz w poniższym artykule przydatne informacje na powyższy temat!

Ekspres na kapsułki tassimo

Jak już wspomniano powyżej, urządzenie przygotowujące kawę z użyciem kapsułek, jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Pozwala nie tylko na szybkie przygotowanie pysznego napoju dzięki zebranych w kapsułce składnikach, połączonych ze sobą w idealnych proporcjach. Oprócz tego, maszyna nie wymaga czyszczenia po każdym użyciu. Umożliwia ona także przyrządzenie kawy o bardzo różnorodnych wariantach smakowych i zapachowych- latte, latte macchiato, o smaku czekolady, cappucino… Ciężko znaleźć smak kawy, który nie jest dostępny do przygotowania w formie kapsułki.

Innymi rozwiązaniami pozwalającymi na przygotowanie opisywanego naparu jest oczywiście kawa rozpuszczalna, w saszetkach oraz mielona. Istnieje także mnóstwo rodzajów kaw- na przykład zielona (proces jej produkcji charakteryzuje brak etapu palenia ziaren kawy, modyfikuje to aspekty smakowe tego napoju, ale nie zmienia jego mocy) oraz kawa bezkofeinowa (kofeina usuwana jest z ziaren podczas procesu ich prażenia).

Nie da się jednak ukryć, że ekspres używający kapsułek tassimo (zamienniki też oczywiście świetnie się sprawdzą!), to najwygodniejsze rozwiązanie, zwłaszcza kiedy pijemy codziennie duże ilości kawy lub mamy dużo znajomych uwielbiających ten napój. Możemy szybko przygotować pyszną kawę o wyrafinowanych aspektach smakowych- prawie jak firmowy napar z kawiarni! Z pewnością nasi znajomi będą zadowoleni i pełni podziwu. Ponadto, jest to niezwykle dobre rozwiązanie dla osób, które lubią cieszyć się wysokiej jakości kawą (nie zadowala ich napój rozpuszczalny), a nie posiadają umiejętności zawodowego baristy. Możemy mieć pewność, że kawa otrzymana z kapsułki będzie odznaczała się rewelacyjnymi walorami smaku i zapachu.

Jakie kapsułki pasują do tassimo?

Każdy właściciel kawowego ekspresu zastanawiał się kiedyś, dlaczego tylko niektóre kapsułki są kompatybilne z jego maszyną. Kapsułki tassimo, zamienniki– dlaczego obydwa zdają egzamin, jeżeli chodzi o wspomnianą kompatybilność? Dlaczego ekspres “toleruje” tylko niektóre kapsułki?

Rozwiązanie jest bardzo proste. System tassimo oferuje szeroki wachlarz kaw do wyboru, których esencja umieszczona jest w specjalnej kapsułce oznaczonej określonym kodem kreskowym. Ów kod przekazuje ekspresowi w specjalny sposób zakodowane instrukcje do przygotowania idealnego naparu. Informacje zawierają takie wskazówki, jak ilość wody koniecznej do przygotowania kawy, czy czas oraz temperatura jej parzenia. Jeżeli urządzenie otrzyma informację wygenerowaną z kapsułki innej firmy, zwyczajnie nie zrozumie wysłanej instrukcji.

Aby odpowiednio dobrać kapsułki kompatybilne z naszym ekspresem, należy znać oczywiście firmę i model zakupionej maszyny. Większość sklepów internetowych grupuje swój towar w oparciu o kształt i technologię perforacji, dlatego stosunkowo łatwo jest dobrać kapsułki kompatybilne z naszym ekspresem.

Kapsułki tassimo – zamiennik

Oczywiście, oprócz oryginalnych kapsułek firmy, na rynku istnieje również możliwość zakupu zamienników tassimo wielokrotnego użytku. Jest to bardzo popularne rozwiązanie, z uwagi na rosnące obecnie ceny produktów spożywczych oraz chęci poszukiwania przez klientów tańszej alternatywy. Co więcej, są to nieco inne produkty od wspomnianych wcześniej kaw Tassimo- kapsułki wielorazowe!

Kapsułki wielorazowego użytku charakteryzują się specjalnie zaprojektowanym wieczkiem, który umożliwia jego zdejmowanie oraz nakładanie. Pudełeczko można uzupełnić swoją kawą i użyć do przygotowania napoju w ekspresie. Oczywiście, wymaga ono umycia po każdorazowym użytkowaniu, co zapewnia zachowanie higieny i bezpieczeństwa użytkowania. Kapsułki są dostępne w wielu wariantach objętościowych, zazwyczaj pozwalają na przygotowanie kawy w szklance 60, 180 lub 230 mililitrowej. Producenci pozwalają również konsumentom na wybór grubości mielenia zakupionego produktu (oznacza to kawę ziarnistą lub zmieloną).

Wielorazowe zamienniki tassimo są również o wiele bardziej ekologicznym rozwiązaniem- są wykonane z solidnego materiału i starczają na znacznie dłużej, niż ich jednorazowe odpowiedniki. Niestety, wspomniane zamienniki są możliwe do zakupienia jedynie za pośrednictwem sklepów internetowych- raczej nie znajdziemy ich w lokalnych supermarketach. Warto jednak pamiętać, że dużo stron online przy przekroczeniu określonej kwoty, oferuje darmową przesyłkę, dlatego często jest to bardzo korzystne rozwiązanie. Sama kawa również wychodzi również o wiele korzystniej finansowo, niż ta przygotowywana z jednorazowych kapsułek.

Oceń:
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz